Chlap z netu

Chlap z netu

Posledný vzťah som mala dva a pol roka s agresívnym človekom. Od prezretia som sa veľa naučila, pracovala som na sebe, bola som dlhú dobu sama len s deťmi a venovala sa nám a našim záujmom. Objavil sa ale istý pán, ktorý mi napísal. Riešili sme spolu tú vec na úrovni, ktorá tomu bola určená, vykali sme si, všetko v pohode. Poďakovala som za rady a nejako dal som to neriešila. Avšak nás spájal spoločný koníček, to futbal. Aj keď obaja fandíme inému klubu, dokázali sme sa na tému futbal baviť po správach hodiny, aj po telefóne, robili sme si srandu, uzatvárali spolu stávky. Proste ten čas s ním tak nejako pekne utekal. Zrazu sa začalo hovoriť o stretnutí, že som mu sympatická ako podľa fotiek z profilu, tak podľa písania, volania… On ma bol tiež. Fakt som si s nikým tak dlho nerozumela. Potom navrhol, asi po mesiaci písania, že by prišiel na víkend. Lenže tu už prichádza ten problém.

s

Keďže som boli už priatelia na FB, viem, ako vyzerá jeho profil a že tam mal a má fotky so svojou dcérou, ktorú má v starostlivosti a tiež so slečnou, s ktorou je sedem rokov. Bolo to to prvé, čo som s ním riešila, pretože naozaj nie som tá, čo chce nabúrať vzťahy, takže som sa s ním o tom bavila dosť dlho ešte pred tým, než mal prvýkrát prísť. Vysvetlil mi, že s priateľkou spolu dlho nie sú, ale majú spoločný byt, kde každý zdieľa svoju izbu, inak sa spolu nebaví, nepíšu si atď. Že sú spolu tak iba dovtedy, kým zomrie jej mamička na rakovinu, ktorá je z kresťanskej rodiny a ich rozchod by neuniesla. Potom že si pôjdu každý svojou cestou. Nechcelo sa mi tomu veriť, mala som tam jasný varovný signál a ľutujem, že som neposlúchla. Tak dlho mi to vysvetľoval a tak detailne, až som dovolila a prišiel na prvý víkend. Má to odo mňa cez tri hodiny cesty, tak som si hovorila, predsa nebude tak ďaleko jazdiť len tak. Ok. Víkend bol super, až na to, že bol stále na mobile v podobe písania správ, ale to som prešla, pretože je manager a potrebuje komunikovať so šéfom aj zamestnancami. Ale vždy som mala pocit, že nepíše iba im.

s

No nič. Jeho „bývalá“ slečna dáva stále na FB ich spoločné fotky so zamilovaným textom a želaj len kvôli tomu, že to jej mamička vidí, tak aby bola šťastná. Hneď prvý víkend si ma v podstate utvoril na svoj obraz. Veľmi rada sa líčim. Povedal mi, že má radšej nenamaľované ženy, tak som sa prestala maľovať. Povedal, nech prestanem fajčiť cigary a daroval mi IQOS, tak som s tým zo dňa na deň sekla a fajčila Heety. Nepáčilo sa mu, že by som si dala večer dvojku vína k filmu, tak som si nedala. V podstate všetko som plnila. Ako keby som zabudla, čo je to manipulácia. Takto bol u nás tri víkendy. Vždy, keď odišiel, mi došlo, čo sa vlastne deje a snažila som sa mu vysvetliť, že takto nie, že ja sa meniť nechcem kvôli nikomu. Potom začal ten pravý teror. Výčitky, že ignorujem jeho prianie, že nedokážem pochopiť jeho situáciu, keď mi vlastne nemohol ani zavolať, keď bol doma, iba z práce. Keď som pred týždňom ochladla a napísala mu, nech si vyberie a nech ma prestane meniť, zablokoval si ma všade okrem WhatsAppu, kam mi píše ďalej, ale rovnako samé výčitky na moju osobu. Je to zložitý.

administrator