Základná starostlivosť o vlasy

Základná starostlivosť o vlasy

Vlasy sú pre ženy korunou krásy a preto sa chcú o ne starať čo najlepšie. Používajú mnoho prípravkov a niekedy trávia pri nich viac času, ako pri čomkoľvek inom.  

Starostlivosť o pokožku hlavy 

Zdravie vlasov záleží v prvom rade od toho, ako sa staráte o pokožku hlavy. Denne sa zaťažuje nečistotami a zostávajú na nej aj zvyšky stylingových produktov. Preto je veľmi dobré používať raz týždenne peeling na vlasy. Vďaka nemu doprajete pokožke maximálnu očistu a prekrvíte ju, za čo sa vám vlasy určite odvďačia. Netreba zabúdať aj na výživu a hydratáciu vlasov. Existujú rôzne vlasové toniká, ktoré obsahujú látky prospešné pre vlasy. Tonikum si nanesiete ku korienkom a jemne pomasírujete, aby sa všetko vstrebalo.  

Rozčesávanie vlasov pomocou kefy

Umývanie vlasov 

Vlasy by sa mali umývať maximálne jeden až dva krát za týždeň, pretože časté umývanie môže vlasom uškodiť. Ak však máte problém s tým, že sa vám rýchlo mastia, môžete si ich umývať častejšie, avšak používajte jemný šampón, ktorý je vhodný na každodenné používanie. Vodu pri umývaní voľte vlažnú tak, aby bola príjemná pre vašu pokožku. 

Výživa a hydratácia 

Umývanie vlasov šampónom spôsobuje to, že sa ich štruktúra otvára a preto sú zraniteľnejšie. Preto je vhodné po umývaní použiť kondicionér, ktorý uzatvorí a uhladí povrch vlasu. Používajte aj masky na vlasy, ktoré dodajú potrebnú regeneráciu vašim vlasom. Tie môžete použiť raz alebo dva za týždeň. 

Umývanie vlasov

Rozčesávanie vlasov 

Na rozčesávanie si vyberte vhodnú kefu, ktorá bude sedieť na vašu hustotu a dĺžku vlasov. Nerozčesávajte ich nasilu, aby ste si nevytrhli množstvo vlasov. 

Ochrana vlasov pred teplom 

Ak používate žehličku, kulmu alebo fén, potrebujete vlasy pred týmto teplom ochrániť. Viete si zakúpiť rôzne krémy alebo spreje, ktoré chránia vlasy pred úpravou pomocou tepla. Tieto produkty je nutné naniesť po celej dĺžke vlasov a následne ich môžete upravovať. Dbajte aj na to, aby ste mali vhodné elektrospotrebiče. Pokiaľ máte jemné vlasy, používajte nižšiu teplotu, aby ste im zbytočne neuškodili. 

administrator