Čo si obliecť na svadbu

Čo si obliecť na svadbu

Plánujete ísť so svojim manželom na svadbu, ples alebo inú spoločenskú udalosť? Už teraz vám vŕta v hlave množstvo nezodpovedaných otázok? Čo si na seba oblečiete a či sa máte so svojim manželom aj zladiť? Akú dĺžku šiat si vybrať? Kde spoločenské šaty a oblek kúpite? Svadba či ples patrí medzi významné spoločenské udalosti. Na každú príležitosť, ísť sa niekde odreagovať a zabaviť sa, existujú rôzne dress code v oblečení. Na svadbu vašej blízkej osoby by ste sa mali obliecť elegantne a decentne. Neodporúčajú sa mini šaty alebo šaty s hlbokým výstrihom.

 

Pekne oblečená žena

 

Tiež by ste nemali zvoliť veľmi vyzdobené šaty. Na svadbu vám stačia jednoduché pekné šaty s primeranom dĺžkou. Vhodná dĺžka spoločenských šiat na svadbu je midi. Midi šaty zvoľte, ak sa chystáte na svadbu, ktorá sa bude konať v letnom období. Maxi šaty sú tiež veľmi vhodným riešením. Oceníte ich hlavne v zimnom období. V letnom období môžete ku svojim šatám zvoliť vhodnú listovú kabelku a pekne zladené lodičky, či sandále na opätku. Výhodou dlhých šiat na svadbu je v tom, že vám vašu obuv nikto nevidí. Máte ich ukryté pod šatami. Pri midi šatách potrebujete elegantné topánky. Musíte myslieť na pohodlie, ale aj na to, aby vyzerali naozaj elegantne. Najrozšírenejšími farbami na vhodné topánky je čierna alebo krémová. S touto farbou topánok viete skombinovať množstvo farebných prevedení vašich spoločenských šiat.

 

Spoločenské šaty

 

Pri svadbe musíte myslieť aj na pekne upravený účes. Môže vám v tom pomôcť kaderníčka v kaderníckom salóne, no viete si jednoducho vytvoriť vhodný účes aj u vás doma. Ak sa chystáte na ples, zvoľte radšej dlhé spoločenské šaty. Ak je ples v zimnom období, mali by ste zvážiť aj primerané sačko alebo vhodný kabátik na vaše spoločenské šaty, aby vám nebolo chladno. Existuje aj množstvo spoločenských šiat s dlhým rukávom. Siahla by som po takých jednoznačne. Pri mužoch je obliekanie jednoduchšie. Postačí košeľa, ktorá bude v odtieni vašich šiat alebo doplnkov. Kravata by tiež nemala chýbať. Vhodné lakovky a ponožky čiernej farby budú tiež ideálne. V chladnejšom období by mal muž zvoliť aj oblek. Nielenže bude vyzerať elegantne, ale aj sa bude cítiť veľmi pohodlne. Svadbu, ples alebo inú spoločenskú udalosť si vychutnajte dosýta. Zamerajte sa na vynikajúce občerstvenie, nápoje, ale aj na skvelú hudbu, na ktorú si radi zatancujete.

administrator